Kontakt

+48 600 058 259
office@tarpak.pl

Dworcowa 28 / 62-051 Łęczyca

Znajdziesz nas na:© 2019 Tarpak / Wykonanie: Be Perfect

 

Automatyczny depaletyzator (NOWOŚĆ)

depaletyzator tarpak

Automatyczny depaletyzator (NOWOŚĆ)

 

AUTOMATYCZNY DEPALETYZATOR

Depaletyzacja jest jednym z pierwszych etapów przepływu danego produktu w procesie produkcji. Niezwykle istotne jest, aby taki proces odbywał się jak najszybciej oraz płynnie, by nie powodować zwalniania pozostałej części linii procesu produkcji. Współczesne rozwiązania logistyczne zakładają pełną automatyzację przebiegu depaletyzacji. Rozładunek pustych butelek, słoików czy puszek przy użyciu maszyn depaletyzujących pozwala przyspieszyć proces, wyeliminować przestoje oraz błędy powstałe na skutek czynnika ludzkiego, co z kolei przekłada się na wydajność oraz znaczną oszczędność pieniędzy. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnej automatyki oraz systemów bezpieczeństwa, uzyskujemy wysoki poziom bezpieczeństwa oraz ergonomię w miejscu pracy.

Depaletyzator firmy Tarpak to kompleksowe rozwiązanie w procesie rozładunku szklanych butelek, słoików oraz puszek. Nasze autorskie rozwiązanie cechuje w pełni automatyczny cykl rozładunku palety, prostą obsługę, nowoczesne systemy bezpieczeństwa oraz wysoka wydajność. Maszyna została wykonana z wysokiej jakości komponentów oraz materiałów. Produkcja odbywa się na terenie Polski. Depaletyzator składa się z ramy wykonanej ze stali nierdzewnej, co zapewnia wysoką wytrzymałość oraz odporność na środki czyszczące. Wszystkie elementy ruchome są oparte na wysokiej jakości łożyskach, które zwiększają trwałość. Ruchy poszczególnych komponentów realizowane są z wykorzystaniem szybkich i precyzyjnych serwonapędów. Sterowanie depaletyzatorem jest bardzo intuicyjne. Interfejs maszyny jest w języku polskim. Autorskie oprogramowanie zostało napisane ze współpracą z operatorami, tak by było jak najbardziej przejrzyste i łatwe o obsłudze. Szafa sterująca ma możliwość zdalnego dostępu do maszyny poprzez internet. Umożliwia to diagnostykę maszyny w szybkim czasie.

 

Jak działa Automatyczny depaletyzator butelek i innych produktów:

Automatyczny depaletyzator butelek wykonuje proces rozładowania produktu z palety po uprzednio wprowadzeniu jej w wyznaczone miejsce i zdjęciu ochronnej folii. Po załączeniu cyklu automatycznego, maszyna wykrywa ilość warstw produktu na palecie. W następnej kolejności na pierwszej wykrytej warstwie maszyna zaciska ramkę stabilizującą. Po ustabilizowaniu warstwy, ramię ze ssawkami pobiera przekładkę i odkłada w wyznaczone miejsce. Następnie pantograf chwyta za warstwę z produktem, a po zwolnieniu ramki asekuracyjnej, przenosi całą warstwę na taśmociąg. Cykl powtarza się do opróżnienia palety, po czym maszyna wraca do pozycji bazowych.

Maszyna wyposażona jest w chwytak do zdejmowania przekładek między warstwami produktu. Ramię jest programowalne i przystosowane do przekładek z kołnierzem. Miejsce odłożenia przekładek nie wymaga osobnego zabezpieczenia ze względu na precyzyjne i łagodne odkładanie przekładek.

Depaletyzowane produkty odkładane są na transportery płytkowe. Ich budowa wykazuje się wysoką trwałością. Transportery zaprogramowane są tak, by podczas odkładania produktu, przestrzeń buforowa cały czas była w ruchu co eliminuje przestoje. Prędkość pracy maszyny uzależniona jest od wydajności kolejnych elementów linii produkcyjnej.

 

Zaletami naszego depaletyzatora są:

 

– nowoczesne i trwałe komponenty automatyki i mechaniki

– cicha i wydajna praca

– możliwość dostosowania układu maszyny do istniejącej linii produkcyjnej

– niewielkie gabaryty maszyny

– brak konieczności ingerencji w konstrukcję budynku

– wysoki poziom bezpieczeństwa dzięki bramkom optycznym oraz kontrolą dostępu

– dostosowanie maszyny do konkretnego produktu i układu na palecie

– automatyczne wykrywanie ilości produktu na palecie

 


 

Zapraszamy do kontaktu z naszą firmą!

 pl_PLPolski