Case packer FPK-400H30
- Product available on request
| Features | |
|---|---|
| FPK-400H30 specifications | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| FPK-400H30 | lower flaps | 80 pieces - 800 mm | manual | 5 minutes | up to 30 pieces/min. | 48/60/75 mm | 300 NL/min |
| Internal dimensions of the carton | ||
|---|---|---|
| Length | Width | Height |
| 240 to 510 mm | 190 to 400 mm | 200 to 400 mm |
Note condition: 220≤W/2+H≤570, L+W≤870
| Weight | 1000 kg |
|---|---|
| Model | FPK-400H30 |
| Length | 2120 mm |
| Width | 1410 mm |
| Height | 1900 mm |
| Power supply | 230 V |
| Power | 1000 W |